Abiye Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kategori: Moda - Bu yazı 9 kez okunduYorum Yazın
Abiye Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Abiye elbise modellerinde yüzlerce farklı model seçeneği var. Bu da alışverişi kafa karıştırıcı bir hale getirir. Doğru elbiseyi bulmak ve istenilen kombini yapmak zaman alır. Unutmayın ki hem rahat hem de güzelliğinizi ve stilinizi ortaya çıkaracak bir kombin mutlu olmanızı sağlar. Ancak aradığınız abiye elbise modelleri nerede ve bedene göre abiye seçimi nasıl yapılır?

Vücut Hatlarınızı Gözden Geçirin

Bedene göre abiye seçimi yaparken harika bir görünüm için vücut hatlarınızı tanımanız gerek. En şık kombin için vücudunuzda beğenmediğiniz yerleri kapatacak modeller seçebilirsiniz. Özellikle büyük beden abiye elbise alırken vücut hatlarına tam oturan tasarımlara imza atan KeiKei markasını tercih edebilirsiniz. Farklı vücut tiplerini göz önüne alarak üretim yapan firma, 36 bedenden 46 bedene kadar uzanan abiye elbise modelleri ile göz kamaştırıyor. Vücut şeklini tanıyan bir kadın için mükemmel tasarımların en aldığı koleksiyonda hangi elbiseyi seçeceğiniz beden formunuza göre değişecektir.

Vücut Tipleri Hakkında Tüyolar

İşin özüne bakacak olursak 5 farklı vücut tipinden ve bunların beden formundan bahsedebiliriz. Elma, armut, kum saati, dikdörtgen ve minyon vücut tiplerinde birtakım ölçü detayları bulunur.

  • Elma vücut tipi: Omuzlar ve üst gövde, kalça ve bacak uzuvlarında daha geniştir.
  • Armut vücut tipi: Vücudun alt bölgeleri, bel ve kalça bölgelerine nazaran çok daha geniş olur.

  • Kum saati vücut tipi: Göğüs ve kalça bölgeleri orantılıdır. Belirgin şekilde ince bir bel bölgesi, bele göre daha geniş kalça ve göğüs bölgesi vardır.
  • Dikdörtgen vücut tipi: Belirgin bölgelerin az olduğu veya hiç olmadığı ve vücut hatlarının genel olarak ince olduğu biçimdir.
  • Minyon vücut tipi: Göğüs ve kalça bölgesinin belirgin; boyun kısa olduğu beden formudur.

Vücut tipinizi mükemmel kılan bir elbise stili seçmeniz, kendinden emin ve çekici görünmenizi sağlar. Elbise boyu ve doğru abiye renk seçimi sayesine daha da rahat hissedebilirsiniz.

Rengarenk Abiye Elbise Kısa ve Uzun Modeller

Abiyenizi uzunluğu ve abiye renk seçimi de karar verme aşamasında etkilidir. Ayrıca model detayları, dekolte kısımları da dikkat edilecek noktalardır. Renk seçiminden başlarsak 2020’nin en trend abiye renkleri pembe ve mavi tonları oldu. Sarının hardal ve kahverengi arası tonlarla beyaz renk abiye elbise modelleri de oldukça revaçta.

Elbise renginizi belirledikten sonra abiye elbise fiyatları ve boylarını gözden geçirin.  KeiKei abiye elbise uzun ve kısa modellerde trend renklerin hepsini görebilirsiniz. Abiye elbise kısa modellerde özellikle pembe, fuşya ve parlak maviler öne çıkıyor. Abiye elbise uzun modellerde ise sarı ve koyu mavi tonları daha çok tercih ediliyor. Alışveriş aşamasına geçmeden bütçenizi belirleyin; en uygun abiye elbise fiyatları ve indirimler için sezonun öne çıkan markalarını takipte kalın!

 

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!