Balyaj Nedir?

Kategori: Güzellik / Saç Bakımı - Bu yazı 704 kez okunduYorum Yazın
Balyaj Nedir?

Balyaj

1970’li yıllar pek çok şey ile ünlüdür; diz üstü çizmeler, çiçek desenler ve balyajın ortaya çıktığı yıllar olarak bilinir. Fransız kuaförler tarafından saçlara ışıltı katmak için başlatılan bu balyaj tekniği, çarpıcı ve doğal bir görünüm için harika bir seçimdir. Ne olduğundan tam olarak emin olmasanız bile, onu daha önce televizyonlarda mutlaka görmüşsünüzdür.

Gerçekten de balyaj, ilk uygulanmaya başladığı günden bu yana, her dönem biraz daha güçlenmeye devam ediyor! Son yıllarda öne çıkan ombre saç trendinden bile daha üstün olduğunu söyleyebiliriz. Saç renginizi değiştirmek ve yeni bir görünüme kavuşmak istiyorsanız, balyaj hakkında merak ettikleriniz bu yazıda!

Balyaj Nedir?

Balyaj Nedir? Yukarıda da söylediğimiz gibi, balyaj, 1970’li yıllarda ilk kez Fransız kuaförler tarafından uygulanmış bir saç renklendirme tekniğidir. Geleneksel olarak uygulanan alüminyum folyo tekniği ile elle yapılan bir uygulamadır. Balyaj tekniğinin uygulanması için, saçlarınızın belinizde olması da gerekmez. Bu uygulama, en kısa saçlı kadınlarda bile uygulanabilir. Daha uzun saçlarınız varsa, balyaj tekniği saçlarınızda daha belirgin farklar yaratabilir.

Balyaj Kimlere Yakışır?

Saç renklendirme işlemleri konusunda henüz acemiyseniz, balyaj tam da size göre olabilir! Saç rengini tamamen değiştirmek biraz cüretkar bir seçim olabilir, ancak balyaj büyük değişimler yaratmayan bir uygulama tekniğidir.

Herhangi bir saç rengine uygulanabilir; bu nedenle saçlarınızın kahverengi, kızıl ya da sarı olması fark etmez. Ayrıca, saç renklendirme uygulamaları arasında en az bakım gerektiren uygulamalardan biridir. Balyaj yaptırdıktan sonra, ayda 1-2 kez rötüş yaptırmak için kuaförün yolunu tutmanız gerekmeyecek!

Balyaj Nasıl Yapılır?

Elle uygulanan bir renklendirme tekniği olan balyaj nasıl yapılır ? diyorsanız, genellikle alüminyum folyo ile saçların sarılması ile yapılır. Zaten tahmin edebileceğiniz gibi, bu uygulamayı yapabilmek için belirli bir beceri gerektiğinden, saçlarınızı profesyonel birine teslim etmek en iyisidir.

Balyaj uygulaması ile başarılı sonuçlar elde etmek için, bu teknikte uzmanlaşmış bir kuaför ile çalışın. Kuaföre giderken, yanınızda ilham verecek fotoğraflar getirdiğinizden emin olun. Böylece, kuaförünüz tam olarak ne istediğinizi anlayacak ve size en yakışan tonları uygulama konusunda daha başarılı olacaktır.

 

Kaynak: Kadın Blogu

 

 

 

 

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!