Paykasa Nedir? En Önemli Avantajları Nedir?

Kategori: Bilgi Bölümü - Bu yazı 101 kez okunduYorum Yazın
Paykasa Nedir? En Önemli Avantajları Nedir?

Paykasa İngiltere merkezli sanal kartlar arasında yer almakta olup, günümüzde Türkiye’de de internet üzerinden alışveriş yapan insanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yazımızda Paykasa nedir? Sorusunun cevabının yanı sıra, sanal kart hakkında farklı detaylı bilgilere değineceğiz.

Paykasa Nedir?

Öncelikle Paykasa nedir? Sorusuna kısaca cevap verecek olursak, Paykasa; internet üzerinde yapılan çeşitli alışverişlerde kişinin banka bilgilerini gizli tutmak ve bu bilgilerin güvenliğini korumak amacıyla kullanılan ve içerisinde farklı tutarlarda Euro cinsi para bulunan, bir ön ödemeli alışveriş kartıdır.

Burada hemen belirtelim ki, Paykasa fiziki bir kart değildir. Yani elle tutulan bir kart olmayıp, sadece satışı internet üzerinden yapılan ve yine internet üzerinden kullanıma açık olan karttır. Bu kartın sunduğu avantajlar nedeniyle, internet üzerinde birçok alışverişte popüler bir şekilde kullanıldığını görmekteyiz.

Paykasa Nerelerde Kullanılır?

Paykasa kart internet üzerinde yapılan alışverişlerin ödemelerinde, Paykasa logosu bulunan her web sitesinde ödeme yapmak suretiyle kullanılmaktadır. Kartın en önemli avantajı, ödeme yaparken herhangi bir şekilde banka bilgilerinizi girmenize gerek kalmamasıdır. Yani hiçbir banka bilgisi girmeden sadece kartın üzerindeki 16 haneli PİN şifresini girerek, alışverişlerin ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

Kullanım alanına göre sağladığı imkanlar, Paykasa’nın aynı zamanda sunmuş olduğu en önemli avantajlar olarak bilinmektedir. Özellikle bahis siteleri gibi ülkemizde yasal olmayan sitelere ödeme yapmak isteyen insanlar, ödeme esnasında gerçek kimlik bilgilerinin geçmesini istemezler. Bu nedenle Paykasa bu tarz ödemeler için de, önemli bir avantajdır. Oyun siteleri, e-ticaret siteleri ve internet üzerinden farklı alışverişlerin yapıldığı, hizmet satın alındığı her türlü internet sitesi üzerinden Paykasa ile ödeme seçeneği bulunması halinde, rahatlıkla ödeme yapabilirsiniz.

Nereden Nasıl Temin Edilir?

Paykasa sanal kartı temin edebileceğiniz birçok yerli ve yabancı web sitesi bulunmaktadır. Ancak söz konusu para olması nedeniyle, kimi sitelerde istenmeyen durumlarla karşılaşmanız mümkündür. Uzun yıllar Paykasa ile alışveriş yapan birisi olarak söylemek gerekirse, benim kullandığım Paykasa bayisi, https://www.paykasaekart.com adresli web sitesidir. İnsanın sadece kesin olarak emin olacağı şeylere kefil olabileceğini düşünerek, bugüne kadar kullanıp hiçbir sorunla karşılaşmadığım Paykasa bayisini sizlerle paylaştım. Bu site dışında farklı birçok bayi olup, onlar üzerinde de araştırma yapabilirsiniz. Bu bayilerin internet siteleri üzerinde yer alan Paykasa al ve benzeri butonlara tıklayarak, rahatlıkla sanal kartı satın almanız mümkündür.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!