Kalıcı Dudak Makyajı Estetik Görünümü %60 İyileştiriyor

Kategori: Bilgi Bölümü - Bu yazı 10 kez okunduYorum Yazın
Kalıcı Dudak Makyajı Estetik Görünümü %60 İyileştiriyor

Cildimiz ne yazık ki 20’li yaşlardan itibaren hızlı bir şekilde değişmeye başlar ve canlılığını yavaş yavaş kaybetmeye başlar. Dudakların dahi bu sürece dahil olduğunu varsayarsak 20’li yaşlardan sonra dudaklarınızdaki renk ve form değişikliklerinin normal olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yaşınız ilerledikçe daha da fark edeceğiniz dudak renginizdeki değişmeleri belki de farklı nedenlere bağlayacaksınız. Kadınlar için yüz estetiği demek güzel dudaklar ve canlı bir ten rengi demektir. Dudak makyajına önem veren kadınların ileriki yaşlarda “dudaklarındaki değişimi” fark etmemesi ise imkansız. Bu nedenle de dudaklarındaki eski canlılığı ve formu yakalamak adına kalıcı dudak makyajı gibi alternatif çözümlere yönelmeleri mümkün. Kalıcı makyaj sınıflandırmasına dahil olan dudak makyajı, estetik operasyonlara alternatif bir çözümdür aynı zamanda.

Kalıcı Dudak Makyajı Estetik Görünümü %60 İyileştiriyor!

Dudakların kendi çerçeve hattının dışına çıkmadan rengini belirginleştirme yâda değiştirme işlemine, kalıcı dudak makyajı yâda diğer adıyla dudak renklendirme denir. Zaman içerisinde doğal rengini kaybeden ve dolgunluğu artık eskisi gibi göze gelmeyen dudaklar için kalıcı dudak renklendirme uygulamaları, en iyi çözümleri veren işlemlerdir. İstediğiniz renkte dudaklara kavuşabileceğiniz kalıcı dudak makyajı uygulamasında dilerseniz kendi dudağınızın tonlarında da renk seçimi yapabiliyorsunuz.  Genç ve diri bir görünüme yeniden kavuşan dudaklarınız aynı zamanda yüz estetiğinizi yeniden sağlayacak ve sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir. Aynı zamanda dudak kontörü uygulaması da yine kalıcı dudak makyajı uygulamaları arasında yer almakta ve kişilerin dudaklarını “olduğundan daha dolgun ve simetrik” göstermektedir.

Kalıcı Dudak Makyajı Nedir?

Kalıcı dudak makyajı; bünyesinde çeşitli işlemleri barındıran bir bütündür. Örneğin, dudak çerçevenizden memnun değil yâda biraz daha dolgunlaştırmak istiyorsanız yaptıracağınız işlem kalıcı dudak makyajı kategorisinde dudak kontörü olacaktır. Aynı zamanda eski canlılığını ve rengini yitirmiş olan dudaklarınızı renklendirmek istiyorsanız da dudak renklendirme işlemini yaptırmanız gerekiyor. Ancak, dudaklarım hem renkli olsun hem de çerçevesi belli olsun diyorsanız da tam dudak renklendirme işlemini yaptırırsınız. Bu nedenle, kalıcı dudak makyajını genel olarak değerlendirmeli ve birkaç işlemden oluştuğunu bilmelisiniz.

Dudak Renklendirme Kalıcı Makyaj Teknikleri

Kadınlarda ilk olarak dikkat çeken yerlerden birisi de kuşkusuz ki dudaklar. En iyi makyajı yapsanız dahi dudaklarınız belirli bir hacimde değilse yâda düzgün bir kontöre sahip değilse, ne yazık ki “tarz” görünüme ulaşmanız pek de mümkün değil. Yüz estetiğinde oldukça önemli olan dudaklar; artık dudak renklendirme teknikleri ile kısa sürede istenilen forma dönüşebiliyor.

Dudak Kontörü Renklendirme

Dudak kontörü renklendirme işlemi, dudak içi rengine uygun olarak seçilecek bir renkle “dudağın çerçevesinin” daha da belirginleştirilmesidir. Dudakların dış çerçevesine yapılan dudak kontörü, dudağın daha hacimli olmasına ve kişinin daha genç görünmesine destek olur. Özellikle ince dudaklı bayanlar tarafından sıkça tercih edilen dudak kontörü renklendirme işlemiyle daha dolgun ve kalın dudak formu elde edilebilir.

Dudak İçi Renklendirme

Dudak içi renklendirme işlemi ise dudakların kendi çerçeve hattına çıkılmadan dudağın kendisinin renklendirilmesidir. Yıllar içerisinde rengini kaybeden dudaklara uygulanan dudak içi renklendirme işlemiyle dudaklar, daha parlak ve dolgun bir görünüm elde edebilir.

 

Tam Dudak Renklendirme

Kalıcı dudak makyajı uygulamaları arasında tam dudak renklendirme olarak adlandırılan bu uygulamada hem dudak çerçevesine hem de dudak içine işlem yapılır. Kişinin mevcut dudak formu dudak kontörü ile dolgunlaştırılırken dudak içinde de belirlenen renkte renklendirme işlemi yapılır. Böylece kişiler daha genç bir dudak yapısına kavuşurken aynı zamanda dikkat çekici renkte dudaklara sahip olurlar.

Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Yüz estetiğini ciddi manada değiştiren dudak renklendirme işlemi, günümüzde kadınlar tarafından büyük rağbet gören estetik uygulamalarından birisidir. Kalıcı makyaj tekniği ile yapılan dudak renklendirme uygulaması, ilk olarak kişinin doğal dudak renginin belirlenmesiyle başlar ve kişinin isteğine göre renk skalasındaki renkler hazırlanır. Dudak renginizin solukluğundan yakınıyorsanız dudak renklendirme uzmanına bu şikâyetinizi dile getirerek sizin için en iyi seçeneği önermesini isteyebilirsiniz. Aynı zamanda dudaklarınızın oldukça dikkat çekmesini istiyorsanız da yine kalıcı makyaj uzmanınızdan size bir renk önermesini rica edebilirsiniz.

 

Geleneksel dövme tekniklerine benzer bir şekilde yapılan kalıcı dudak renklendirme işlemi, cilde derinlemesine uygulanmadığı için 2 ila 2 sene gibi bir süre zarfında etkisini yitirecektir.  Ancak, bu süreç ebetteki kişinin cilt yapısına, dudak bakımına göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

Kalıcı dudak makyajı uygulamalarında genellikle dudak renklendirme işlemi doğal renklere yakın soft renklerle yapılmaktadır. Kişinin arzusuna göre seçilen dudak rengi, özel kalıcı makyaj iğnesi ile yapılmaktadır. Dudak yapınıza ve şeklinize bağlı olarak seçilmesi gereken iğneler, genellikle cildin 0,3 ila 0,5 milimetre altına yapılır. Kalıcı dudak makyajında ağrı yâda acı hissedilmesi ise minimum seviyede olacaktır.  Anestezik kremler, işlem öncesinde bolca dudağınıza ve çevresine uygulanır ve ağrıyı ciddi oranda azaltır. 2 saat kadar kısa bir sürede uygulanan dudak renklendirme işlemi yaptıranlar, hemen rutin hayatlarına geri dönebilirler. Dudak canlandırma sonrası bakım ise uzmanın belirttiği şekilde düzenli olarak yapılmalıdır.

 

Dudak renklendirme işleminden sonra mutlaka dudakların 3.hafta dolaylarında tekrar gözlemlenmesi gerekir. Bu nedenle, dudak renklendirme işleminden sonraki 3.hafta sizleri çağırır ve dudaklarınızın ne durumda olduğunun kontrolünü yapar ve boya pigmentlerinin dudakla ne derece kaynaştığını gözlemleriz.

 

Dudak Renklendirme İşleminden Sonra Bakım Nasıl Yapılır?

 

Dudak renklendirme işlemi, estetik görünümü ciddi manada iyileştirirken kişinin özgüvenini de yeniden kazanmasına olanak tanıyor. Dudak renklendirme işleminden sonra bakım aşamalarına dikkat ederek işlemin başarılı olmasını sağlayabilir ve uzun süreler boyunca pigment kaybı olmadan dudak renklendirme işlemini kullanabilirsiniz.

 

Dudak renklendirme işleminden sonra;

 

-İlk 24 saat boyunca dudaklara su değdirilmemeli ve ruj sürülmemelidir. Aynı zamanda yenilen yemeklere dikkat edilmeli ve dudaklar çok fazla hırpalanmadan silinmelidir.

-Dudak renklendirme uzmanınız eğer ki size kullanmanız için bir dudak bakım kremi verdi ise önerdiği şekilde kullanmaya özen gösterin.

-Dudaklarda kaşıntı, ağız çevresinde kurdeşen vb. gibi alerjik reaksiyonları düşündürebilecek tüm durumları işlemi yapan uzmana hemen bildirmelisiniz. Zira; dudak renklendirme işleminden hemen sonra dudaklarda şişlik, kızarıklık ve hassasiyet olması görülebilen bir durumdur. Çünkü cilt, içerisine enjekte edilen boya pigmentlerine alışma sürecindedir ve reaksiyonlar vermesi normaldir. Ancak, işlemi takip eden günlerde bu semptomlar devam ediyorsa ve daha da kötüleşiyor ise kuşkusuz kalıcı makyaj uzmanı ile hemen iletişime geçmelisiniz.

 

 

Kalıcı Dudak Makyajı Uygulamaları Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Kalıcı dudak makyajı uygulamaları, kadınlar başta olmak üzere herkesin ilgi odağında. Kişinin dudak yapısında şikayet ettiği durumları ortadan kaldırabilen kalıcı dudak makyajı işlemleri, kısa sürede uygulanabilir ve maliyet açısından uygun olması sebebiyle de tercih ediliyor. Kalıcı dudak makyajı uygulamaları arasında yer alan dudak renklendirme ve dudak konturü işlemleri ise aynı anda da yapılabiliyor. Kalıcı dudak makyajı ücretleri ise uzmana, diğer kalıcı makyaj uygulamaların yapılıp yapılmayacağına göre elbette farklılık gösteriyor. Kalıcı makyaj fiyatları hakkında en net bilgiyi ise yine işlemi yaptıracağınız uzmandan almanız en doğrusu.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!